Jak to vzniklo?

Motyčkovic klika je nezisková organizace, která v Liberci již přes 15 let organizuje akce pro rodiny s dětmi, pořádá tábory a víkendy pro děti, realizuje kreativní programy pro mateřské i základní školy.

Kreativita a nadšení jsou definice, které naši organizaci vystihují. Umíme se naladit na dětské potřeby, zkoumáme dětský svět, baví nás si hrát a vymýšlet nové věci. Pod našima rukama vzniká neuvěřitelné množství nezapomenutelných zážitků, které si od nás děti odnášejí v podobě příběhů a emocí.

Tak se zrodil i duhový had – při přípravě jednoho z kostýmů do pohádky. Je stejně tak pohádkový, jako jeho využití v různých oblastech výchovy dětí. Může sloužit jako cvičební pomůcka, důvěryhodný plyšák nebo stavebnice.

Pokud nevěříte, můžete si pro vaši MŠ objednat kurz ušitý na míru pro váš kolektiv. Přijedeme za vámi nebo vy k nám a společně budeme přicházet na to, jak s hady pracovat, kdy a kde je využít a v čem je jejich hlavní kouzlo …

“S dětmi pracuji již 30 let a stále mě nepřestávají fascinovat svým viděním světa, hrou na jako a bezprostředností a spontaneitou, kterou s dospělostí vytrácíme, jako zrnka z klasů. Duhový had je nápad, který přijde jednou za život nebo také nikdy… přeji vám, abyste si hru s hady užili, stejně jako každé dítě, kterému se dostane do ruky.”

Bc. Věra Motyčková , autorka